E-campus: Citrix-client installeren: Mac
Jump to navigation
Jump to search
Onderstaande pagina geeft een stap-voor-stap plan weer voor het installeren van de Citrix client. Deze stappen gelden enkel voor het Mac besturingssysteem.
Opgelet, e-campus de eerste maal openen moet in Firefox gebeuren, anders kunnen er certificaat fouten optreden.
Benodigdheden
- Een actieve internet verbinding.
- Een geïnstalleerd Mac besturingssysteem.
- Firefox (bij voorkeur ingesteld als standaardbrowser, indien je een andere standaardbrowser gekozen hebt verloopt de procedure een beetje anders).
- Beheerdersbevoegdheid op jouw PC (indien je op jouw PC een gebruiker bent met beperkte bevoegdheden, laat de procedure dan uitvoeren door de persoon die beheerder is van jouw PC).
- Sluit alle programma's, behalve de browser waarin je dit document leest.
Stap voor stap
Onderstaande procedure moet je slechts één keer uitvoeren op elke Mac waarop je e-campus wilt gebruiken. Onderstaande stappen moeten in de juiste volgorde uitgevoerd worden.
Hier vind je de oplossing voor enkele vaak voorkomende problemen met Mac: E-campus: Mac-problemen.
Stap 1: Firefox downloaden en installeren
- Om de e-campus software te gebruiken heb je een andere browser nodig dan Safari, als je Firefox al op je systeem hebt geïnstalleerd, kan je verdergaan met de volgende stap.
OPMERKING: Je kan met Safari wel aanmelden op e-campus maar zal dan geen gebruik kunnen maken van bestanden op je eigen harde schijf en niet kunnen afdrukken.
- Voor je de installatie start moet je ingelogd zijn als beheerder van jouw computer, of tenminste het wachtwoord kennen om iets te installeren. Ga naar www.mozilla.com/firefox/all.html en download de Nederlandstalige macversie van Firefox. Het versienummer kan hoger zijn dan het hier getoonde voorbeeld.
- Open het gedownloade .dmg-bestand als dat niet automatisch gebeurt. Er verschijnt een licentie-overeenkomst, klik op 'Accept' om de licentieovereenkomst te accepteren.
- Op het bureaublad verschijnt een nieuw icoontje dat er als volgt uitziet:
Open dit en sleep het programma Firefox naar je Programma's map.
- Sleep de Firefoxschijf naar de prullenmand.
- Firefox is nu geïnstalleerd.
Stap 2: De ICA client downloaden en installeren
- Klik hier en kies bij Clients and Plug-ins voor Online Plug-in for Mac.
- Klik onderaan op de downloadknop naast Citrix Online plug-in for Mac - Web | English | 18.2 MB |.dmg. De downloadgrootte kan anders zijn dan in het screenshot omdat er regelmatig nieuwe versies van de ICA-client uitkomen.
- Klik in onderstaand kadertje op 'Click here', niet op 'Click to download your file now.'
- Selecteer 'Bestand opslaan' en klik op 'OK'.
- Dubbelklik op de download in het downloadvenster van Firefox.
- Er is nu een nieuwe schijf opgebouwd op het bureaublad, daar dubbelklik je op.
- Om de installatie van de citrix ICA-client te starten, dubbelklik je op 'Install Citrix Online Plug-in.pkg'.
- De installatieprocedure wordt gestart en de installer doorloopt nu een heel aantal schermen. Klik op 'Ga door'.
- Klik op 'Ga door'.
- Klik op 'Agree'.
- Selecteer de schijf waarop u de ICA-client wil installeren en klik op 'Ga door'.
- Klik op 'Installeer'.
- Wanneer het volgende venster verschijnt is de installatie van de ICA-client succesvol voltooid. Hier mag je op 'Sluit' klikken.
- Na de installatie mag je het gedownloade bestand op je bureaublad verwijderen.
- De eerste keer dat je aanmeldt op e-campus, zal je nog onderstaande overeenkomst moeten accepteren.
Andere besturingssystemen:
Gerelateerde artikels: